מדריך לצביעה וחידוש סנטף לפרגולה

תוכן עניינים

צור קשר

לקוחות מספרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp

הפרגולות הפכו כבר מזמן לשם נרדף לישראליות. מזג האוויר החם השורר אצלנו יחד עם הרצון שלנו להיות בחוץ אך לשמור על עצמנו הפכו את הפרגולות לאחד מהטרנדים החמים ביותר בקרב ישראלים. אבל כאשר צריך לבצע עבודות של צביעה וחידוש סנטף לפרגולה אנשים קצת הולכים לאיבוד, המשיכו לקרוא וניתן לכם כמה טיפים שיקלו עליכם את המטלה הזו.

תיקונים, צביעה וחידוש סנטף לפרגולה

הפרגולה משמשת אותנו לא רק בימי הקיץ, אלא גם בימי החורף ולכן חשוב לוודא באופן קבוע כי מצבה של הפרגולה והסנטף לקירוי הפרגולה הוא במצב תקין וכי היא לא מתקלפת או שהצבע דוהה. אומנם יש מקרים שבהם השיפוץ והחידוש של הפרגולה הוא לא עניין מהותי ופרקטי אלא אסתטי יותר, כי אם כבר השקעתם בפרגולה ואז אטמתם אותה עם סנטף לקירוי פרגולה אתם בטח לא רוצים לשבת מתחת לפרגולה מתקלפת ולא יפה.

מרביתן של הפרגולות הקיימות בארץ עשויות עץ (יש כמובן גם כאלו העשויים מתכת או חומרים אחרים, אך אלו הנדירים יותר בבתים פרטיים) והעבודה של חידוש וצביעת פרגולת עץ דורשת הכרות מסוימות עם השלבים הנחוצים.

  1. לפני שתתחילו בצביעת הפרגולה עליכם לבצע שיוף של העץ עד להגעה לרמת החלקה המאפשרת צביעה איכותית.
  2. בשלב הזה עליכם לנקות את העץ מאבק, לכלוך וכמובן שאריות העץ ששייפתם
  3. עכשיו עליכם ליישם סופר מגן עץ, זהו חומר עם יכולת הספגה גבוהה שלמעשה חודר אל תוך העץ ומסייע לו בהגנה מפני ריקבון ופגעי מזג האוויר לאורך זמן רב 
  4. אחר המתנה שהשכבה תתייבש אפשר לעבור לשלב הבא
  5. זהו שלב צביעת הפרגולה ובו אנו ממליצים להשתמש בלכה שקופה על בסיס מים (ולא בלכה על בסיס שמן) אם אתם רוצים צביעה חצי שקופה או בצבע אטום על בסיס מים למראה גימור מהודר.

חשוב לזכור כי בניגוד לעבר, כיום מומלץ להשתמש בצבעים על בסיס מים שכן הם ידידותיים יותר למשתמש ולסביבה. מבחינת האפקטיביות של הצבע אין הבדלים בין צבעים המבוססים מים לכאלו המבוססים שמן.

שמרו על הפרגולה ותהנו ממנה יותר

פרגולה היא מתנה בימי שמש ובימי גשם, ההנאה שבישיבה תחת הפרגולה עם בני המשפחה או חברים היא מופלאה וכדי שתוכלו להמשיך וליהנות מהפרגולה שלכם בכל ימות השנה עליכם לשמור על תחזוקה נכונה. זה אומר שעליכם להשגיח מפני סדקים בעץ, לוודא כי לא מצטבר לכלוך ואבק לא רק על הפרגולה אלא גם בחיבורים של הסנטף לקירוי פרגולה .

מובן שגם חשוב לשמור על תחזוקת הפרגולה ברמה המבנית, לוודא כי היא יציבה וחזקה. כדי לבצע תחזוקה שכזו אפשר להשתמש בפרזולי ברזל ואותם להפוך לחלק עיצובי מהפרגולה. את עבודות התחזוקה האקוטיות אנו ממליצים לעשות באמצעות איש מקצוע אך את עבודת הצביעה אפשר לבצע בכוחות עצמכם ללא עזרה מאיש. 

Call Now Button
Open chat