לחצו כאן: 072-3361005

איטום גגות באופן מקצועי – המדריך המלא.

איטום גג ביתנו דורש עבודה מדויקת ובטיימינג הנכון. גג שאינו אטום כראוי עלול ליצור בעיות רבות עבור דיירי הבית, במיוחד בתקופת החורף ולכן מוטב לבצע בדיקה עבור גג ביתכם לפחות פעם אחת בשנה בכדי לתקן בלאי שנוצר.

ישנן המון חברות בשוק הישראלי אשר מציעות שירות איטום גגות, ובכדי שתדעו כיצד לבחור בבעל העסק הטוב ביותר, רצוי שתאספו כמה שיותר מידע מראש הכולל בקירה באינטרנט, המלצות של מכרים וביקורות כאלה ואחרות.

איך מבצעים איטום גג?

ישנם מספר שיטות לביצוע איטום מקצועי. השיטה הפופולארית ביותר הינה על ידי מריחת זפת כשכבה ראשונה אוטמת ולאחר מכן סיוד הגג. הזפת מגיעה במצב נוזלי ולאחר רתיחה במעלות גבוהות ביותר החומר נהפך לצמיגי, דבר שגורם לאיטום סדקים ושברים בגג באופן אבסולוטי. לאחר שהזפת מתייבשת ניתן למרוח את הסיד הלבן על הגג שמטרתו למנוע את התחממות החומר במהלך חודשי הקיץ החמים ולשמור על טמפרטורת הבית שלא תושפע מהזפת השחורה.

כאשר מבצעים איטום גגות על ידי זפת וסיד, חשוב לבדוק מידי שנה שאין בלאי שהצטבר ולבצע תיקונים במידת הצורך. בדרך כלל, חברות מקצועיות ובעלות ניסיון בתחום יספקו שירות של ביטוח האיטום במקרה שבכל זאת נוצרה דליפה במהלך החורף.

פעולה נוספת לאיטום הינה על ידי יריעות ביטומניות. היריעות מגיעות בצורה אלסטית והן בעלות נפח של בין 5-10 ס"מ. כאשר מתקינים את היריעות מבצעים פעולת הלחמה ביניהן בכדי למנוע מקור לפתחים שמהם עלולים לחדור מים אל פנים הבית. התקנת יריעות ביטומניות אומנם יקרה משמעותי משימוש בזפת אך מדובר על שיטה חדשנית ומומלצת שמונעת תיקונים וטיפולים למשך תקופה של 20 שנה.

האם ניתן לבצע איטום גגות באופן עצמאי?

התשובה היא כן. ישנה האפשרות לנסות ולחסוך בעלויות ולבצע איטום בצורה עצמאית. משמעות הדבר היא שעליכם להבין את תהליך האיטום כראוי לפני תחילת העבודה מפני שטעויות גוררות עמן הוצאות נוספות מעבר לתהליך הפיזי שיש לעבור.

תחילה, חשוב לנקות את הגג באופן מוחלט מפסולת כגון עלים ולכלוך שהצטבר במשך הזמן. רצוי לעשות זאת על ידי ניקיון ראשוני בעזרת מטאטא שמיועד לגינה ולאחר מכן שטיפה עם צינור מים. לאחר ההתייבשות חפשו עבור נקודות בעייתיות שבדרך כלל מופיעות באזורים מתחת לדוד השמש ופינות הגג.

חממו את הזפת עד אשר תקבלו את המרקם הצמיגי הרצוי ובעזרת המטאטא החלו למרוח את החומר על כל אזורי הגג. שימו לב שאתם נוהגים באמצעי בטיחות כגון מגפיים עבים שעשויים מפלסטיק ומגן פנים שמונע שאיפה של רעלים שנפלטים מהזפת החמה בעת המריחה.

חשוב לציין, פעולת איטום גגות אומנם נשמעת פשוטה אך מדובר על תהליך שצריך לבצע בדקדקנות מרבית. אם אינכם מבינים את התהליך במלואו רצוי לשכור את שירותיה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון עשיר בתחום.

 • מבצעים
  • גלריה
   • מניפת צבעים
    • המלצות
     • אזורי פעילות
      שם
      טלפון
      יישוב

      השירות היה מצויין! היה מקצועי ונחמד והייתי מאוד מרוצה מהמקצועיות והמהירות של הצביעה. שני, תל אביב
      הצוות של צבעי זיו היה נהדר! אמין, הוגן, מקצועי, הגיע בזמן, הכל היה מתואם, כל מה שאמר שיעשה הוא עשה, הייתי עובדת איתו שוב בשמחה. דנית, רמת גן
      הוא היה מאוד זמין ואמין. הוא עשה עבודה ברמה מאוד גבוהה וגם זולה יחסית. אני יצאתי ממש מרוצה ממנו בייחוד אחרי שיצאתי מהדירה והיו לי ויכוחים עם בעל הבית בנוגע לצביעת הדירה. מור, רמת גן
      היה מצויין. הגיע בהתראה קצרה מהיום למחר. הגיע בזמן ועשה עבודה לשביעות רצוני. מה צריך יותר מזה? שולי, תל אביב