לחצו כאן: 072-3361005

מרסס צבע


צביעה עשויה להפוך מוצרים רבים מבינוניים למרהיבים, ועל כן איכות הצביעה מהווה קריטריון מהותי עבור איכות התוצר המוגמר. מכאן שלא מעט אנשי מקצוע לצד חובבי צביעה מעריכים את היתרון הגדול של מרססי צבע, וזאת כי הם מייצרים שכבה אחידה, מונעים השארת סימני סיבים (ובועות צבע), מאפשרים להגיע בקלות יתרה אל כל נקודה (כולל פינות) וכמובן שבאמצעות מרססי צבע ניתן לחסוך זמן יקר ואף להימנע מלהקשות על הגוף, וזאת כי שימוש במרסס צבע אינו דורש תנועתיות מרובה של פרק היד.

פיסטולט

כיצד פועל פיסטולט, משמע מרסס צבע? פשוט מאוד, באמצעות פיזור אחיד של טיפות צבע אשר משתחררות בבת אחת בעת שחרור ממוקד של אוויר דחוס. כאשר האוויר הדחוס משוחרר, הוא מושך עמו את הצבע ישירות מהמיכל אל עבר פתח מזערי שמצוי בקצה המרסס. ברגע שהצבע מגיע לפתח ורגע לפני שהוא עומד לפרוץ החוצה הוא נשבר, משמע הופך מגוש נוזלי למניפת טיפות זעירות שבין היתר מתפזרות לכל עבר, ובכך מתבזבז צבע רב (הנתונים מלמדים על 70% מהצבע), ולו כי זרימת האוויר יוצרת מערבולות, כך שקשה לדייק בין כיוון הזרימה לבין היעד הרצוי.

פיין קואט

על מנת להתגבר על אותן מערבולות הומצא מכשיר פיין קואט. מדובר בשכלול המרסס הרגיל, כאשר השינוי העיקרי מתייחס לכמות אוויר גדולה לצד לחץ נמוך – עובדה שמונעת מערבולות, משמע חוסכת צבע ומעניקה רמת גימור יותר מדויקת ומרשימה.

מרסס איירלס

לעומת מרסס אוויר אשר מושתת על שחרור אוויר דחוס, מרסס איירלס מזרים את הצבע באמצעות לחץ מאוד גבוה ישירות אל מפתח הריסוס, כאשר במקרה זה הלחץ אחראי על שבירת הנוזל לטיפות זעירות. היתרון הגדול של מרסס איירלס טמון בעובדה שחוסר זרימת האוויר מונע מערבולות, וכפי שציינו הן אחראיות לאיבוד יקר של צבע. כמו כן, מרסס זה ידוע ביתרון גדול נוסף, ופה מדובר במהירות צביעה גבוהה פי 4 וביכולת לעשות שימוש בצבעים יחסית סמיכים ולא מדוללים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהמשאבה והצנרת מכילים כמות גדולה של צבע, ועל כן אם העבודה קטנה יש להעדיף חלופה, ולו כי מדובר בבזבוז.

בחירה מקצועית

כאשר עומדים לבחור מרסס צבע, יש לבחון כמה נתונים, כאשר ראשית יש להתחיל מבחינת אופי העבודה ותדירות השימוש. כך למשל אדם פרטי יבחר במוצר שונה מבעל מקצוע שמרסס הצבע הנו כלי העבודה שלו, ואדם שמבקש לצבוע משטחים קטנים גם כן יבחר בכלי שונה מאדם שמבקש לצבע משטחים גדולים. בכול אופן ברור לכל שהבחירה המתבקשת עבור אנשי מקצוע שעובדים הרבה עם צבע הינה מרסס צבע, וזאת בשל חמשת הסיבות הבאות:

 1. דיוק מרבי גם כאשר מבקשים לצבוע פינות

 2. חיסכון אדיר בזמן

 3. שכבה דקה

 4. חוסר התעסקות עם נזילות

 5. פעולה ארגונומית

 • מבצעים
  • גלריה
   • מניפת צבעים
    • המלצות
     • אזורי פעילות
      שם
      טלפון
      יישוב

      השירות היה מצויין! היה מקצועי ונחמד והייתי מאוד מרוצה מהמקצועיות והמהירות של הצביעה. שני, תל אביב
      הצוות של צבעי זיו היה נהדר! אמין, הוגן, מקצועי, הגיע בזמן, הכל היה מתואם, כל מה שאמר שיעשה הוא עשה, הייתי עובדת איתו שוב בשמחה. דנית, רמת גן
      הוא היה מאוד זמין ואמין. הוא עשה עבודה ברמה מאוד גבוהה וגם זולה יחסית. אני יצאתי ממש מרוצה ממנו בייחוד אחרי שיצאתי מהדירה והיו לי ויכוחים עם בעל הבית בנוגע לצביעת הדירה. מור, רמת גן
      היה מצויין. הגיע בהתראה קצרה מהיום למחר. הגיע בזמן ועשה עבודה לשביעות רצוני. מה צריך יותר מזה? שולי, תל אביב