לחצו כאן: 072-3361005

צביעת דלתות עשה זאת בעצמך

 

במאמר זה אני הולך להסביר לכם כיצד ניתן לצבוע מגוון דלתות פנים ונדבר על הנפוצות ביותר בישראל. שהן דלתות פנים מפלסטיק או מעץ.

 

עשו זאת לבד


ללא מעט מאיתנו יש בבית דלתות חדשות שלא היינו מנסים אפילו לשנות להם את הטקסטורה אז בטח שלא היינו חושבים על לצבוע אותן לכן לאנשים מסוג זה אנחנו נתייחס במאמר אחר אך בנתיים ניהיה יותר פרקטים ונעסוק באיך לצבוע לבד דלתות פנים מעוצבות וגם רגילות .

 

ראשית, צריך לבחור את הצבע המתאים ע"י מניפת צבעים שמצויה בכל חנות טמבור/נירלט וכו'. על הצבע להיות בבסיס שמן או בסיס מים (שמיועד לעץ) . לאחר שבחרנו את הצבע הרצוי נשאר לנו לגשת לעבודה .כיום יש לא מעט אפשרויות שניתנות לנו מחברות צביעה שונות .

קיימות כמה שיטות. לדוגמא צביעה בתנור,צביעה במברשת, התזת צבע ע"י קומפרסור, צביעה ברולר, ועוד מגוון רחב מאוד של אמצעים כאלה ואחרים. אנחנו נתייחס במאמר זה לצביעה ברולר (ובהמשך ארחיב על כל אחד ואחד מהם ועוד שלא הוזכרו).

אז בחרנו את הצבע שרצינו, הצטיידנו ברולר מיוחד לשימוש בצבעי שמן ,עטפנו את כל מה שמסביב כדי שלא יתלכלך (חבל! ) ואפשר להתחיל לצבוע . חשוב לזכור שדלתות פנים רגילות צריכות יומיים ייבוש כדי שהיו יבשות לגמרי לעומת דלתות חוץ שמתייבשות מהר יותר בעקבות שהן בחוץ.


ראשית עלינו לצבוע את המשקוף עד לקבלת צבע אחיד. יהיו מקומות שנצטרך להשתמש במברשת עקב צפיפות המקום. אך תמיד אני ממליץ שבצביעה האחרונה השתמשו ברולר לקבלת צביעה אחידה ללא סימני הברשה.


לאחר שסיימנו לצבוע את המשקופים אנחנו מתקדמים לצביעת הדלתות יישום הצבע צריך להתבצע ע"י רולר וזה חשוב מאוד(האחרת יתקבלו סמני הברשה ובלשון המעטה זה לא הכי יפה ). בדרך כלל דלת בהירה שתצבע בצבע כהה התהליך יהיה מהיר יותר מאשר דלת כהה שנצבעת בצבע בהיר לדוגמא : אם אצבע דלת לבנה בצבע חום או שחור אצטרך לצבוע אפילו בפעם אחת ואקבל תוצאה אחידה ומרשימה לעין וכך ההפך. לכן זכרו זאת (שלא תגידו שלא אמרתי).


כפי שנאמר עד כאן מתייחס לדלתות עץ . אך מה עושים אם הדלתות עשויות פלסטיק כפי שיש לרובנו למרות שאנחנו לא מודעים לזה . אל תחששו כי זה נעשה באותה השיטה למעט בחירת סוג הצבע . קיימים כיום בשוק הצבעים גם סוגים שמיועדים לצביעת פלסטיק בדרך כלל אני משתמש בסוג שנקרא : הידרו אמייל – צבע על בסיס מים ורק אחרי שרכשנו אותו אנחנו יכולים לצבוע באותה שיטה שצובעים דלתות פנים מעץ.

 • מבצעים
  • גלריה
   • מניפת צבעים
    • המלצות
     • אזורי פעילות
      שם
      טלפון
      יישוב

      השירות היה מצויין! היה מקצועי ונחמד והייתי מאוד מרוצה מהמקצועיות והמהירות של הצביעה. שני, תל אביב
      הצוות של צבעי זיו היה נהדר! אמין, הוגן, מקצועי, הגיע בזמן, הכל היה מתואם, כל מה שאמר שיעשה הוא עשה, הייתי עובדת איתו שוב בשמחה. דנית, רמת גן
      הוא היה מאוד זמין ואמין. הוא עשה עבודה ברמה מאוד גבוהה וגם זולה יחסית. אני יצאתי ממש מרוצה ממנו בייחוד אחרי שיצאתי מהדירה והיו לי ויכוחים עם בעל הבית בנוגע לצביעת הדירה. מור, רמת גן
      היה מצויין. הגיע בהתראה קצרה מהיום למחר. הגיע בזמן ועשה עבודה לשביעות רצוני. מה צריך יותר מזה? שולי, תל אביב